Móda a krása

Líčení rtů

Používáte celý život stejný typ rtěnky? Možná je na čase ji trochu obměnit. Se všemi možnostmi, které jsou na trhu, mohou být ve skutečnosti různé typy rtěnek trochu matoucí, ale jakmile si uděláme pořádek, můžeme najít několik pěkných možností.

Některé pomohou těm, kteří potřebují hydrataci, těm, kteří chtějí něco lehkého, a samozřejmě těm, kteří chtějí vyniknout a zazářit.

Zde je stručný průvodce, který hovoří o rtěnkách různých typů a o tom, díky čemu jsou vhodné pro vaše potřeby.

Druhy rtěnek

Transparentní rtěnka

Začněme nadčasovou klasikou: průhledná rtěnka je dobrou volbou, pokud jsou vaše rty z jakéhokoli důvodu suché (nedostatek vlhkosti, povětrnostní podmínky atd.). Průsvitný závoj, který uvolňuje, dokáže rty hydratovat, ale zároveň jim dodá hodně lesku a trochu lesku.

Průhledná rtěnka
Transparentní rtěnka je dobrou volbou, pokud máte suché rty

Díky tomu se stane rtěnkou, která, přestože nebarví, umožní dobře rozeznat kontury vašich rtů. Z nějakého důvodu však mají průsvitné rtěnky tendenci po nanesení ztmavit přirozenou barvu rtů. Přejděme k saténové rtěnce.

Průsvitné a saténové rtěnky jsou si velmi podobné a často se používají zaměnitelně.

Saténová rtěnka

Saténová rtěnka skvěle zachovává přirozenou vlhkost rtů a dodává jim velmi lesklý vzhled. Jednou ze základních věcí, které je třeba si u saténové rtěnky zapamatovat, je vysoký obsah oleje. Někdy je třeba rtěnky s vysokým obsahem oleje nanášet častěji než jiné typy rtěnek. Lze ji nosit během dne, ale díky silnému lesku se stává skvělou volbou pro zvláštní příležitost nebo večerní nošení.

Saténová rtěnka
Saténová rtěnka pro zvláštní příležitosti

Krémová rtěnka

Krémová rtěnka se mírně liší od prvních dvou možností na tomto našem seznamu.

Krémová rtěnka má ve srovnání s běžnými lesky mnohem tenčí a málo lesklý vzhled. Také není lesklá, ale na rtech vytvoří velmi příjemný a hladký efekt. Krémové rtěnky toho z hlediska hydratace moc neudělají, ale mohou vaše rty ochránit před znečištěním a prachem. Jedná se o výrobky, které jsou módní a lze je zakoupit v mnoha různých stylech.

YouTube video
Jak nanášet krémovou rtěnku jako profík. Hacky pro dlouhou životnost.

Lesklá rtěnka

Lesklá rtěnka nebo lesk vyniknou o něco více než krémová rtěnka.

Když rtům dodáte lesk, budou vypadat větší, než jsou, takže pokud už máte výrazné rty, nemusíte ji používat. Naopak je ideální pro ženy, které mají velmi malé rty.

Někteří lidé používají krémovou rtěnku nebo lesklou rtěnku a pak na ni nanesou bezbarvý lesk, právě aby dosáhli tohoto efektu zvětšení (a ještě více ho zvýraznili).

Matná rtěnka

Je ideální, když chcete vypadat moderně: matná rtěnka nemá nic lesklého, ale přesto dokáže přitáhnout oči pozorovatelů přímo k vašim rtům. Matné rtěnky totiž působí velmi odvážně, i když se nelesknou. Součástí mnoha těchto produktů kosmetické produkty jsou také hydratační látky, které není radno podceňovat, protože někdy je matného efektu dosaženo nadměrným použitím pigmentu na úkor hydratace rtů.

Perleťová rtěnka

Perleťová rtěnka je make-up, který je správně navržen tak, aby odrážel světlo.

Může být dokonalým spojencem pro zvláštní příležitost, večeři nebo slavnostní událost.

K perleťové rtěnce doporučujeme používat také hydratační krém, protože není známo, že by byly ke rtům tak šetrné (a rozhodně nejsou hydratační). Ale to o hydrataci je určitě diskuse, do které se musíme pustit, protože jsme se jí dotkli v kladech a záporech u každého typu rtěnky.

Hydratační prvky rtěnky

Pokud žijete v místě se suchým podnebím, víte, jak těžké je udržet rty hydratované.

Používání rtěnky s dobrou hydratační schopností je nejen praktické, ale může být také velmi užitečné pro zajištění toho, abyste dobře vypadala. Některé rtěnky s hydratačním složením obsahují přírodní složky, jako je aloe nebo vitamin E. Díky těmto složkám budou vaše rty více chráněny před vnějšími vlivy a také vám dodají pocit hebkosti. Kromě toho je třeba říci, že většina hydratačních rtěnek bude stále vypadat trochu leskle… což vás může ušetřit nutnosti přidávat lesk nebo používat lesklý primer a ušetřit vám čas!

Články ze stejné kategorie: