Móda a krása

Co jíst a pít pro správnou péči při hojení tetování

Gratulujeme k vašemu novému tetování! Co bude dál? V případě, že nevíte, kdy si  budete nechat dělat nové tetování, jsou věci, které jíte a pijete, velmi důležité. To znamená, že cokoli dáte do svého těla, také  napomáhá správnému hojení tetování.

Následující týden po tetování musíte věnovat pozornost výživě, protože vám to pomůže s bolestivým procesem hojení. Koneckonců, ať už máte tetování nebo ne, jsou vitamíny a živiny nezbytné, protože vždy budete tím, co jíte.

Podívejte se na některé z nejlepších potravin, které byste měli mít v kuchyni během hojení nového tetování.

Hořká čokoláda

Jak již víte, hořká čokoláda je bohatá na antioxidanty. To je ideální pro vaši potetovanou pokožku, protože jí to bude udržovat pružnou a hydratovanou zvýšeným množství krve, která do ní proudí.

Hojení tetování

Dobrou zprávou je, že také existují některé stejně chutné hořké čokolády, které jsou veganské, bezlepkové či mléčné. Kromě hojení tetování, čokoláda také prospívá vaší pokožce i na vnější straně, protože může působit zázraky na vaší suché a nedávno tetované kůži.

Pomerančová šťáva nebo pomeranče

Pomeranče a pomerančová šťáva patří pravděpodobně k nejlepším zdrojům vitamínu C, které zde najdete. Můžete také brát nějaké doplňky vitamínu C několik dní po novém tetování.

Je to velmi silný vitamin, který pomáhá hojit rány. Pomeranče jsou dokonce perfektní pro vaši pokožku jako celek, protože chrání buňky před poškozením a zároveň potlačují virové infekce.

Brokolice

Brokolice, podobně jako pomeranč, je dalším vynikajícím zdrojem vitamínu C, nemluvě o tom, že má také přírodní protizánětlivý efekt. Je plná antioxidantů a dobrá pro kosti, srdce a pro snížení hladiny cholesterolu. Vždy je moudré přidat do své každodenní stravy brokolici, ať už jde o hojení tetování nebo ne.

Hojení tetování

Ananas

Ananas je tropické ovoce, které je plné vitamínu C a má schopnost posílit imunitní systém. Po traumatu způsobeném tetováním se budou vaše tělo i mysl cítit unavené a náchylné ke chřipce, nachlazení a infekci. Budete cítít také všeobecný pokles. Potraviny, jako jsou ananas, vás udrží v dobrém stavu a zůstanete fit.

YouTube video
Řekla mi, že to nebolí. Moje první tetování.

Borůvky

Borůvky jsou označovány jako superpotravina a to z dobrého důvodu. Předpokládá se, že tyto plody mají  více antioxidantů ve srovnání s jinými plody a zeleninou. Tyto antioxidanty mohou léčit poškozené buňky a pomáhají při různých formách hojení v těle.

Voda

Vaše tělo se skládá ze 60% vody, ale musíte jí pravidelně doplňovat. Správná hydratace může být prospěšná pro poškozenou a suchou pokožku. Zlepší také vaši náladu, protože pití dostatečného množství vody pomáhá v boji proti únavě.

Česnek

Česnek byl používán po mnoho staletí kvůli jeho léčivým vlastnostem. Stejně jako jiná jídla pro hojení tetování může i  česnek posílit funkci imunitního systému a zabránit potenciální infekci.

Články ze stejné kategorie: