Zdravý život

Efektivní Cvičení pro Štíhlý Pás

Vysoký cholesterol, diabetes, vysoký krevní tlak, artritida, apnoe a další nemoci, to vše vede k značnému snížené délky života člověka. Jednou z hlavních věcí, které můžete udělat pro snížení rizika těchto onemocnění je provádět ty nejlepší cviky pro štíhlý pás.

Ideální obvod pasu u průměrného muže by neměl přesahovat 40 palců (cca 100 cm) a u žen 35 palců (cca 90 cm). Tento údaj bude také záviset na vašem BMI (Body Mass Index, v překladu index tělesné hmotnosti), který zohledňuje vaši výšku a hmotnost. Pomoct najít ty nejlepší cviky pro zredukování obvodu pasu vám mohou pomoct váš doktor, nebo fitness trenér.

Níže jsou uvedeny některá z nejzdravějších a časem prověřených cvičení pro štíhlý pás, které můžete dělat doma a přirozeně tak redukovat břišní tuk.

Boční Zkracovačky

Boční zkracovačky jsou cvikem, který je efektivní pro zpevňování svalů v oblasti břicha. Boční zkracovačky vám také mohou pomoct shodit tuk v oblasti pasu během několika dní, pokud je budete dělat pravidelně. Tohle cvičení je zpočátku trochu těžké na zvládnutí, ale s praxí zjistíte, že vám to jde čím dál tým lépe. Když budete boční zkracovačky provádět tak často, jak je to jen možné, pak budou vaše svaly v oblasti pasu vytvarovány a tonizovány velice rychle.

Boční zkracovačky se provádějí poměrně snadno a jednoduše. Tenhle cvik má dvě primární pozice. Můžete začít na vaší pravé straně, pak se prohodit na levou stranu. Začněte tím, že si lehnete na pravou stranu, pravou ruku položíte na pravou část vašeho břicha. Pak levou ruku položte na vaše levé ucho s tím, že váš loket bude ukazovat směrem na strop. Vyviňte určitý tlak na pravou stranu, pak zvedněte pravou ruku a pravou nohu tak, aby byli při sobě tak blízko, jak to jen jde.  V této poloze musí být hlava k pravému kolenu co nejblíže.

Tahle pozice vám může přirozeně pomoct tónovat vaše břišní svaly a zredukovat tuk v oblasti pasu přirozeným způsobem. Po skončení cvičení na pravé straně můžete pokračovat levou stranou. Každou pozici můžete provádět po 20 až 30 opakování.

Úklony do Strany

Úklony do strany jsou efektivním cvikem pro úzký pás. Tenhle cvik se může provádět tak ve stoje, jako i při sezení na lavičce. Kolena byste měli mít zlehka ohnutá a pokud cvičíte ve stoje, dbejte na dostateční vzdálenost mezi vašima nohama.

Vezměte si několik malých závaží a dotkněte se kolen s oběma rukama. Když se budete ohýbat, můžete si ruce vyměnit. Vytvoří to určité napětí v břišních svalech. Pro redukci tuku v oblasti pasu můžete provádět mezi 30 a 40 opakování denně.

A toto jsou pouze dvě z nejúčinnějších cviků pro úzký pás. Vyzkoušejte je a užijte si skvělé výsledky téměř okamžitě.

Články ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen