Móda a krása

Historie příčesků a jejich evoluce postupem času

Přemýšleli jste se někdy nad tím, kdo přišel jako první s myšlenkou použít pro vzhled, vlasy jiné osoby a připevnit si je na své vlasy? V dnešní době se prodloužení vlasů stalo důležitou součástí popkultury i módy. Příčesek nezmění pouze vznešenost člověka, ale může také přinést výhody jako například, že se bude cítit sebejistěji svým vzhledem, čili projevem, nebo v tomto případě se svým účesem. Hlavní otázka však nyní zní, kdy se začala historie příčesků?

Ohlédnuti se za historií příčesků

Stará moudrost zní, historie se odjakživa opakuje. A právě, v tomhle případu to může být pravda. Před více než 2 000 lety ženy považovali styl, stejně jako dnešní ženy za neméně důležitou součást života. V té době bylo ochlupení na těle nemyslitelná věc. Co se však týče vlasů, delší znamenali mnohem lepší.

Prodlužování nebo zahušťování vlasů
Prodloužení vlasů je dnes velmi populární

Když si vzpomenete na ikonickou vládkyni Egypta Kleopatru, první věc, kterou si představíte, je její slavný účes celý z lesklých černých příčesků, zlatých nití a krásných kudrlinek. Ano, přečetli jste si tuto informaci správně. Kleopatra byla také velkou fanynkou příčesků.

Styl tzv. Kleopatřin byl velmi výstřední, ale i dodnes reprezentuje krásu; tento styl vycházel z módy, od účesu po ramena, byl podporován také společností Posh Spice v pozdější části 90. let po výraznější účes Jessie J a lesklý účes Katy Perry s třásněmi.

I když v historii vlasů uplynulo více než 2 000 let, lesklé a objemné vlasy zůstávají dokonalým obrazem vrcholu popularity celebrit a dokonalosti. Hlavní rozdíl je v tom, že každý může mít nyní přístup k příčesku špičkové kvality. Ve skutečnosti však trvalo poměrně dlouhou dobu, dokud se tento trend dostal z vysoké společnosti, vládnoucích panovníků k běžným lidem.

Příčesky v 16. století

Každý ví, že královna Alžběta I. milovala paruky a příčesky velkého objemu do výšky. Ve skutečnosti se věřilo, že šatník královny obsahuje více než 80 kousku. Jelikož byla vůbec první vládnoucí královnou Anglie, měla snadný přístup ke všem nejnovějším módám i k nejdražším materiálům.

Video: Historie vlasů: 16. století | Renesance

Měla nezpochybnitelný vliv na módní trendy století. Během alžbětinského Anglie se sortiment příčesků, paruk rázně měnil, ale byly dostupné pouze pro aristokracii a dvořani.

Příčesky v 17. století

S příchodem poloviny 16. století, pozornost mužů se začala dostávat také k šílenství kolem používání vlasových rozšíření. Francouzský král Ludvík XIII. byl prvním vysoce postaveným mužem, který pomocí paruky na zakázku zakryl svou plešatost.

Prodloužení vlasů v různých barvách a odstínech
Prodloužení vlasů se 100% přírodními lidskými vlasy nejvyšší kvality

Paruky se brzy staly symbolem postavení bohatých mužů i žen, na jeho vzor. Vlasy v tomto období byly zdobeny korálky a perlami, pokud šlo o luxusní události. Tehdy bylo lepší, když byly ozdoby propracovanější.

Příčesky v letech 1900

Příčesky si dokázali udržet svou popularitu mezi vyššími vrstvami až do prvních let 20. století. To bylo období, kdy popularita sponek a klobouků dávala ženám ze všech oblastí života dokonalou příležitost dostat se k a vyzkoušet si paruky vůbec poprvé. Paruky a klobouky té doby byly vyrobeny tak, aby se připojili do vlastních vlasů tak, aby vytvořily objem a zvedli vlnky, aby dosáhli iluzi dokonalých vlasů.

Snaživé ženy se však rozhodli udělat o krok více, tím že, začali se sbíráním zatoulaných vlásků z hřebenů a jejich následným použitím k vytvoření složitých účesů nebo dokonce na zvýšení objemu podprsenky. Takto vznikla historie příčesků za použití lidských vlasů.

Příčesky v letech 1960

Během jásajících šedesátých let se na běžném trhu objevili příčesky na připnutí a příčesky nalepovací. Vlasy hráli v 60. letech nesmírně důležitou roli, jako je to vidět například u Brigitte Bardotové či Jackie Kennedy. Díky takovému ikonickému vzhledu vstoupili na High Street příčesky a zavedli koncept užívání vlasového příslušenství jako součást denní rutiny.

Příčesky v letech 1980

Příchodem 80. let se příčesky staly běžnou součástí života mnoha lidí. Objevilo se mnoho stylů a také možností jak afro-karibské úpravy vlasů, které zahrnují známé dredy. Velké objemné vlasy si opět získaly popularitu díky televizním programům jako Dynasty a rockerem na stadionech jako byl slavný Def Leppard. Celebrity z 80-tých let nikdy nevyšly z jejich domu aniž by se ujistili, že jejich hlava je zalepená lakem na vlasy a syntetickými příčesky.

Příčesky v letech 1990 a 2000

Sponky do vlasů se staly hitem 90-tých let. Odvětví příčesků bylo v tomto okamžiku již pevně rozjeté tak velmi, že pro dámy a pány už bylo k dispozici nekonečné množství možností, ať už mají jakýkoliv typ vlasů, barvu vlasů a množství peněz. Od vlnitých vlásků Rapunzel, které padají až po pás, až po neonové pruhy, které jsou ideální na party a noční vycházky, nechyběly žádné možnosti příčesků. Syntetické vlasy však většinou dominovaly na trhu typu, který se stal známkou oddělených vln, nevkusných barev ve vlasech, díky kterým vlasy působily levně a falešně.

Příčesky dnešní doby

Vynikající zprávou je, že trh dnešní doby dokáže dosáhnout dokonalou rovnováhu mezi přijatelnými cenami a luxusními a skutečně vypadajícími příčesky. Nejnovější vývoj ve světě příčesků umožnil tzv. panenské příčesky. Tyto pramínky vlasů nebyly ošetřeny ani obarvené a jsou dokonce v lepším stavu jako přirozené vlasy ženy. K dispozici jsou i tipy na péči o vlasy, speciálně určené k péči o vlasy a jejich prodlužování, které si můžeme koupit v internetovém obchodě Topextensions.cz. Vysoce kvalifikovaní kadeřníci vytvořili nejkomplexnější rady.

Je velmi zajímavé dozvědět se o cestě, kterou ušli příčesky až k tomu, čím jsou dnes. Stejně jako cokoli jiného, ​​i tyto kousky prošly revolucí a jejich bohatá historie je důkazem toho, že také prošly zdlouhavým procesem změn a vylepšení.

Články ze stejné kategorie: